топ
новини
ПОВІДОМИТИ НОВИНУ

Fresh News - дізнавайся першим

вторгнення росії в Україну : всі новини тут Fresh News telegram
12.03.2019 19:32:00

Прожитковий мінімум. Чому влада не озвучує реальну цифру і що зробить Тарута, щоб забезпечити реальний прожитковий мінімум?

Прожитковий мінімум. Чому влада не озвучує реальну цифру і що зробить Тарута, щоб забезпечити реальний прожитковий мінімум?

Кожен Новий рік Верховна Рада, приймаючи закон про державний бюджет, встановлює цим документом в тому числі і розмір прожиткового мінімуму для українців.

Депутати вважають, що одному українцю з 1 січня 2019 року досить 1921 гривень на місяць, а тому, хто втратив працездатність - ще менше, всього 1497 гривень.

Кандидат в Президенти Сергій Тарута не раз в публічних виступах називав ці суми «знущанням над людьми» і завжди голосував проти такого «бюджету вимирання України».
Навіть у найбідніших країнах Східної Європи встановлюють реальний мінімум на рівні 200-300 доларів, тому що тільки на таку суму можна забезпечити себе хоча б мінімальним харчуванням, одягом, ліками,
- пояснює Сергій Тарута.

Прожитковий мінімум - цифра зовсім не формальна. Саме виходячи з прожиткового мінімуму призначаються найрізноманітніші соціальні виплати - мінімальна пенсія, стипендії, допомоги по безробіттю, аліменти.
Свідомо занижений владою розмір прожиткового мінімуму - це спосіб пограбувати найбідніших, найбільш знедолених, тих кому навіть їсти вже нічого. Влада недоплачує людям, які працювали на державу все своє життя!
- засуджує політику нинішньої влади Тарута.

Тарута2.jpg
"Яким чином людина може прожити на 50 гривень в день?," - Сергій Тарута.

Якщо виходити з нинішнього прожиткового мінімуму, то людина, яка отримує мінімальну пенсію повинна прожити на 50 гривень в день. Буханець хліба - 12 гривень, пакет молока - 22 гривні ... Судячи із всього, нинішня влада пропонує пенсіонерам обмежиться подібним набором, і все життя доношувати одяг, куплений у молодості.

У своїй програмі «Повага - кожному» Тарута пропонує змінити принцип розрахунку мінімального розміру пенсії та мінімальної зарплати, а також інших посібників.

Брати за основу не призначений урядом «прожитковий мінімум», на який насправді ніяк не можна прожити, а «фактичний прожитковий мінімум» - реальний показник, який регулярно публікує Міністерство соціальної політики. Ця цифра береться не зі стелі, а розраховується виходячи з вартості товарів і послуг першої необхідності. На даний момент «фактичний прожитковий мінімум» становить 4349 гривень. Ось до цієї цифри і пропонує кандидат у Президенти Тарута прирівняти мінімальну пенсію.

Мінімальну зарплату Тарута пропонує призначити виходячи з двох фактичних прожиткових мінімумів - у розмірі 8696 гривень. Щоб якщо в сім'ї є хоча б один працюючий, удвох якийсь час можна було на таку зарплату, нехай і заощаджуючи на всьому, але все ж вижити.

Команда Тарути провела всі необхідні розрахунки і впевнена, що такі цифри українська економіка здатна «потягнути». А коли Тарута каже, що він щось порахував, то є підстави йому вірити - у цього кандидата в президенти, на відміну від більшості інших, за плечима величезний досвід роботи в реальній економіці і управління найбільшими підприємствами.

Але всі ці заходи - зокрема, перехід від «прожиткового мінімуму» до «фактичного прожиткового мінімуму», який покликаний врятувати наших пенсіонерів від злиднів, будуть тільки першими реальними кроками Тарути після приходу до влади.

Сьогодні в Україні ціни на більшість продуктів харчування, практично на все непродовольчі товари (в більшості своїй - імпортні), на всі види палива - майже як в Європі. Тому мінімальна зарплата в нашій країні повинна теж наближатися до європейської.

Орієнтиром на найближчі роки може стати рівень доходів в країнах Східної Європи і Прибалтики. Мінімальна зарплата в таких країнах як Чехія, Словаччина і Польща зараз становить 519-523 євро, а в Естонії і Литві - 540-555 євро.

Сергій Тарута, як досвідчений управлінець і людина справи, розуміє: високі зарплати і пенсії не можна встановити за наказом уряду. Для цього потрібно перш за все забезпечити стрімке зростання економіки. І тоді високий достаток в кожній родині стане базовим і економічно обґрунтованим показником розвитку держави.

Автор: прес-служба Житомирської обласної організації політичної партії «Основа».свіжі новини прямо в телеграм t.me/FreshNewsZT