
У Житомирі представникам спецслужб вдалося запобігти незаконним спробам отримати персональні дані студентів та випускників ВНЗ, які приймали участь в АТО / ООС.
Фейкові запити від нібито правоохоронних органів невизнаних республік та Військової прокуратури РФ отримали Житомирська політехніка, Державний університет імені Івана Франка та Музичне училище імені Косенка,
- повідомляє FreshNews із посиланням на джерела у правоохоронних органах.До «Житомирської політехніки» та Державного університету імені Івана Франка надійшли запити нібито від Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях із вимогою надати списки осіб, які приймали участь в антитерористичній операції на Сході України, і навчаються / або навчалися раніше / у вищевказаних ВНЗ.
Звичайно, такі звернення здивували керівництво Вишів. До того ж, про дивні запити довідалися і в СБУ:
Наші фахівці відразу зрозуміли, що ці звернення — підробка.- рзповідає джерело у правоохоронних органах.
Зловмисники використовували оригінальний бланк відповідного органу СБУ, дещо змінили електронну адресу та підробили підпис керівника Головного управління СБУ в Донецькій та Луганській областях.
Необхідність терміново надати інформацію щодо учасників (ветеранів) АТО / ООС у фейковому запиті пояснювалася «проведенням профілактичних заходів з метою своєчасного виявлення та припинення незаконного обігу зброї, боєприпасів і вибухових речовин»,


В цей же час співробітникам СБУ вдалося попередити спроби поширення сепаратистських настроїв серед студентів та викладачів «Житомирської політехніки» /ЖДТУ, авт./.
Пропагандисти антиукраїнських, сепаратистських структур РФ поширювали у мережі Інтернет листи – звернення під назвою «Солідарність заради справедливого світу», пропагуючи серед студентів ідеї порушення територіальної цілісності України, насильницької зміни чи повалення конституційного ладу.
Студентів закликали у будь-який спосіб ухилятися від служби в Збройних силах та виступити у якості рушійної сили у протидії органам державної влади України.– повідомляє джерело.
Листи надсилалися з електронної адреси zavet-mail@yandex.ru,
Спроби отримати персональні дані наших захисників продовжуються. Так, в січні 2020 до Музичного училища імені В.С. Косенка надійшов запит з Військової прокуратури Новоросійського гарнізону Південного військового округу (РФ) з метою отримати персональні дані одного з випускників училища.
Відповідь на запит просять надіслати у «найкоротші терміни»:

P.S. Безумовно, запити про персональні дані про наших військовослужбовців з боку «правоохоронних органів» РФ в період військового конфлікту з Росією як мінімум дивують, як максимум шокують. Але, маємо надію, що українці не стануть реагувати на такі дешеві провокації.